Somlay Gizella: Tiszaföldvári napló című kötete könyvbemutató

2010. február 17-én a Tiszazugi Múzeumbarátok Egyesületének idei első rendezvényeként a Tiszazugi Földrajzi Múzeum adott helyett Somlay Gizella: Tiszaföldvári napló című kötete könyvbemutatójának. A Budapesten élő szerző kamaszkorának két évét, a II. világháború után, kitelepítettként Tiszaföldváron töltötte. Ma már tudjuk: a kitelepítések valamennyi társadalmi réteget érintették, rosszindulatú rágalmazások alapján akárkit kiutasíthattak otthonából. Somlay Gizellát gyerekként érte a trauma, kötete a tiszaföldvári időszaknak állított emléket, méghozzá szokatlan és “újszerű” módon: a vallomás nem visszaemlékezés, hanem maga az eredeti napló(!), ami fél évszázadig hevert egy poros padlás mélyén. A szerző így Tiszaföldváron nem csak közönségével, hanem saját múltjával, emlékeivel is találkozott. A közel két órás, bensőséges hangulatú beszélgetés nemcsak a látogatók és a múzeum munkatársai, hanem saját bevallása szerint “Gizkó” számára is maradandó emlék, kellemes élmény marad.

Kategória: Egyesületi rendezvények, Programok | A közvetlen link.