Dr. Hír János előadása

MÚZEUMI SZABADEGYETEM KÖZÉPISKOLÁS DIÁKOKNAK ÉS FELNŐTTEKNEK (minden hónap első szerdáján)

“Otthonunk a Tiszazug” program – TÁMOP – 3.2.8/B – 08 – 2009 – 0023

Dr. Hír János előadása

A Tiszazugi Földrajzi Múzeum szabadegyetem programsorozata 2010. március 03-án Dr. Hír János paleontológus előadásával folytatódott. A jelenleg a Pásztói Múzeum igazgatójaként dolgozó szakember Tiszaföldváron töltötte gyermekkorát. Középiskolás korában kötelezte el magát hivatásával, amelyben nagy szerepe volt egy, 1973-ban, a helyi téglagyárban folytatott nagy sikerű feltárásnak is. Azóta is szakmája bűvkörében él, kutatótáborokat szervez és hazánk egyik, leginkább az őskori kisgerinces állatokra specializálódott kutatójaként, a tudományos életben is különleges helyet foglal el. Előadása nemcsak a munkája nehézségeit, hanem a szép oldalait, nagyszerű pillanatait is bemutatta, úgy gondoljuk, hogy mindenki számára kellemes élményt, a szórakozva tanulás lehetőségét nyújtotta.

Kategória: Programok, Szabadegyetem | A közvetlen link.